Translate site

Arbetslaget Stranden åk 9

Välkommen till vårt arbetslag. Här är vi 7 lärare som arbetar med eleverna i 9A, 9B och 9C. Varje klasslärare är handledare för cirka 14 elever. Det innebär att kontakten mellan hemmet och skolan i första hand sker genom handledaren.

Besök oss gärna eller skicka ett mail om du har några frågor. Mailadresser till personalen i arbetslaget finner du längst ned på denna sida.

Arbetslaget består av följande personal

Namn / kf-skap

Undervisar i

E-post

Jan Bragner/9A

Tk, Sl Trä-metall

jan.bragner@lindesberg.se

Thomas Mickelstrand/9A

SO

thomas.mickelstrand@lindesberg.se

Mia Häggroth

Tjänstledig

mia.haggroth@lindesberg.se

Shirlay Vaara/9B

Fr,En

shirlay.vaara@lindesberg.se

Åsa Eriksson/9B

Ma, NO

asa.eriksson@lindesberg.se

Airton Valenta/9B

Sp

airton.valenta@lindesberg.se

Ismo Mäkiranta/9C


Ma, Id


ismo.makiranta@lindesberg.se

Lena Carlsson/9C

SO, Sv

lena.carlsson@lindesberg.se

Mathias Johansson

Kompassen

mathias.johansson@lindesberg.se




Niklas Fredén

Elevassistent

niklas.freden@lindesberg.se

 

Uppdaterad: 2018-01-12 

Sidansvarig: Lars Botvidsson 0581-833 25

Kontakt

Adress
Fröviskolan
Centralvägen 67
718 31 Frövi

0581-312 83 fax

Rektor
Lars Botvidsson
0581-833 25

Biträdande rektor
Christina Kuhs
0581-833 44

Arbetslaget Stranden

0581-833 07

Mer information