Elevhälsans personal

Här hittar du kontaktuppgifter till skolsköterskor, skolkuratorer och skolpsykologer inom Lindesbergs kommuns grundskolor. Skolläkare kontaktas via respektive skolsköterska.

Björkhagaskolan

Rosa Engholm, skolsköterska

rosa.engholm@lindesberg.se

0581-814 29, 070-724 90 66

 

Karin Gryth, skolsköterska

karin.gryth@lindesberg.se

0581-817 76

 

Ida Mellstig, skolkurator

ida.mellstig@lindesberg.se

0581-815 19

 

Brotorpsskolan

Maria Rönnbacka, skolsköterska

maria.ronnbacka@lindesberg.se

0581-814 53, 0581-814 34, 079-060 45 09

 

Caroline Lind, skolsköterska

caroline.lind@lindesberg.se

0581-814 53, 0581-814 34, 079-060 45 02

 

Ida Svebeus, skolkurator

ida.svebeus@lindesberg.se

0581-814 22

 

Magnus Arlemon, skolpsykolog

magnus.arlemon@lindesberg.se

070-622 84 44

 

Ekbackens skola

Ditte Hedlund-Tammi, skolsköterska

ditte.hedlund-tammi@lindesberg.se

0581-833 94

 

Teodor Ek, skolpsykolog

teodor.ek@lindesberg.se

076-725 26 08

 

Fröviskolan

Jonny Björkman, skolsköterska

jonny.bjorkman@lindesberg.se

0581-833 06

 

Kristina Gidmo, skolsköterska

kristina.gidmo@lindesberg.se

0581-833 06

079-071 06 44

 

Ditte Hedlund-Tammi, skolsköterska

ditte.hedlund-tammi@lindesberg.se

0581-833 94

 

Mia Lindberg, skolkurator åk F-6

mia.lindberg@lindesberg.se

076-824 06 45

 

Magnus Arlemon, skolpsykolog åk F-6

magnus.arlemon@lindesberg.se

070-622 84 44

 

Loo Sahlin, skolpsykolog åk 7-9

loo.sahlin@lindesberg.se

0581-817 37

 

Hagabackens skola

Emma Elvenäs, skolsköterska

emma.elvenas@lindesberg.se

0581-846 13

 

Ragnhild Åkerstedt, skolkurator

ragnhild.akerstedt@lindesberg.se

0581-846 11

 

Lina Ringnander, skolpsykolog

lina.ringnander@lindesberg.se

076-725 76 81

 

Lindbackaskolan

Anna Lennhammar, skolsköterska

anna.lennhammar@lindesberg.se

0581-814 11

 

Kristina Gidmo, skolsköterska

kristina.gidmo@lindesberg.se

0581-814 07

079-071 06 44

 

Annelie Berggren, skolkurator

annelie.berggren@lindesberg.se

0581-814 98

 

Lina Ringnander, skolpsykolog

lina.ringnander@lindesberg.se

076-725 76 81

 

Loo Sahlin, skolpsykolog

loo.sahlin@lindesberg.se

0581-817 37

 

Lindbacka grundsärskola

Maria Rönnbacka, skolsköterska

maria.ronnbacka@lindesberg.se

0581-814 53, 0581-814 34, 079-060 45 09

 

Ida Svebeus, skolkurator

ida.svebeus@lindesberg.se

0581-814 22

 

Lina Ringnander, skolpsykolog

lina.ringnander@lindesberg.se

076-725 76 81

 

Storåskolan

Emma Elvenäs, skolsköterska

emma.elvenas@lindesberg.se

0581-846 13

 

Ragnhild Åkerstedt, skolkurator

ragnhild.akerstedt@lindesberg.se

0581-846 11

 

Lina Ringnander, skolpsykolog

lina.ringnander@lindesberg.se

076-725 76 81

 

Vedevågs skola

Karin Gryth, skolsköterska

karin.gryth@lindesberg.se

0581-890 03

 

Mia Lindberg, skolkurator

mia.lindberg@lindesberg.se

076-824 06 45

 

Magnus Arlemon, skolpsykolog

magnus.arlemon@lindesberg.se

070-622 84 44

 

Skolläkare

Johan Lundqvist, skolläkare

Skolläkaren kontaktas via skolsköterska på respektive skola.

Senast uppdaterad