Elevhälsans personal

Här hittar du kontaktuppgifter till skolsköterskor, skolkuratorer och skolpsykologer inom Lindesbergs kommuns grundskolor. Skolläkare kontaktas via respektive skolsköterska.

Björkhagaskolan

Rosa Engholm, skolsköterska

rosa.engholm@lindesberg.se

0581-814 29, 070-724 90 66

Johanna Sandberg, skolsköterska

johanna.sandberg@lindesberg.se

0581-814 29, 079-071 06 44

Sofie Moberg, skolkurator

sofie.moberg@lindesberg.se

0581-815 19

Pauline Perslow, PTP-psykolog

pauline.perslow@lindesberg.se

0581-817 38

Brotorpsskolan

Maria Rönnbacka, skolsköterska

maria.ronnbacka@lindesberg.se

0581-814 53, 0581-814 34, 079-060 45 09

Caroline Lind, skolsköterska

caroline.lind@lindesberg.se

0581-814 53, 0581-814 34, 079-060 45 02

Emmy Heiniemi, skolkurator

emmy.heiniemi@lindesberg.se

0581-814 22070-090 72 97

Magnus Arlemon, skolpsykolog

magnus.arlemon@lindesberg.se

070-622 84 44

Ekbackens skola

Ditte Hedlund-Tammi, skolsköterska

ditte.hedlund-tammi@lindesberg.se

0581-833 94

Teodor Ek, skolpsykolog

teodor.ek@lindesberg.se

076-725 26 08

Adam Åkesson, skolkurator

adam.akesson@lindesberg.se

0581-833 78, 079-071 06 97

Fröviskolan F-6

Jonny Björkman, skolsköterska

jonny.bjorkman@lindesberg.se

0581-833 06

Eva Gustafsson, skolsköterska

eva.gustafsson1@lindesberg.se

0581-810 45070-238 50 40

Åsa Andersson, skolkurator åk F-6

asa.andersson1@lindesberg.se

0581-83368

Magnus Arlemon, skolpsykolog åk F-6

magnus.arlemon@lindesberg.se

070-622 84 44

Fröviskolan 7-9

Eva Gustafsson, skolsköterska

eva.gustafsson1@lindesberg.se

0581-810 45070-238 50 40

Ditte Hedlund-Tammi, skolsköterska

ditte.hedlund-tammi@lindesberg.se

0581-833 94

Adam Åkesson, skolkurator

adam.akesson@lindesberg.se

0581-833 78, 079- 071 06 97

Loo Sahlin, skolpsykolog åk 7-9

loo.sahlin@lindesberg.se

0581-817 37

Hagabackens skola

Therese Karlsson, skolsköterska

therese.karlsson1@lindesberg.se

0581-846 13076-725 26 75

Ragnhild Åkerstedt, skolkurator

ragnhild.akerstedt@lindesberg.se

0581-846 11076-725 77 87

Lina Ringnander, skolpsykolog

lina.ringnander@lindesberg.se

076-725 76 81

Lindbackaskolan

Anna Lennhammar, skolsköterska

anna.lennhammar@lindesberg.se

0581-814 11073-684 66 53

Alexandra Falck Laitinen, skolsköterska

alexandra.laitinen@lindesberg.se

0581-814 07, 070-282 43 35

Annelie Berggren, skolkurator

annelie.berggren@lindesberg.se

0581-814 98

Ida Mellstig, skolkurator (Lynx, Nova)

ida.mellstig@lindesberg.se

0581-810 44, 079-060 47 28

Lina Ringnander, skolpsykolog

lina.ringnander@lindesberg.se

076-725 76 81

Loo Sahlin, skolpsykolog

loo.sahlin@lindesberg.se

0581-817 37

Lindbacka grundsärskola

Maria Rönnbacka, skolsköterska

maria.ronnbacka@lindesberg.se

0581-814 53, 0581-814 34, 079-060 45 09

Ida Mellstig, skolkurator

ida.mellstig@lindesberg.se

0581-810 44, 079-060 47 28

Lina Ringnander, skolpsykolog

lina.ringnander@lindesberg.se

076-725 76 81

Storåskolan

Therese Karlsson, skolsköterska

therese.karlsson1@lindesberg.se

0581-846 13076-725 26 75

Ragnhild Åkerstedt, skolkurator

ragnhild.akerstedt@lindesberg.se

0581-846 11076-725 77 87

Lina Ringnander, skolpsykolog

lina.ringnander@lindesberg.se

076-725 76 81

Vedevågs skola

Johanna Sandberg, skolsköterska

johanna.sandberg@lindesberg.se

0581-890 03, 079-071 06 44

Åsa Andersson, skolkurator åk F-6

asa.andersson1@lindesberg.se

0581-83368

Magnus Arlemon, skolpsykolog

magnus.arlemon@lindesberg.se

070-622 84 44

Skolläkare

Johan Lundqvist, skolläkare

Skolläkaren kontaktas via skolsköterska på respektive skola.

Senast uppdaterad