Skolkurator och skolpsykolog

Här hittar du kontaktuppgifter till skolkuratorer och skolpsykologer inom Lindesbergs kommuns verksamheter.

Kontaktuppgifter - skolkurator

Namn och kontaktuppgifter

Skola/förskola

Tina Knutsson-Fromell
tina.knutsson-fromell@lindesberg.se
0581-833 24

Fröviskolan åk 7-9

Vedevågs skola

Rockhammars skola

Tova Heiniemi
tova.heiniemi@lindesberg.se
076-725 76 80

Samtliga förskolor
Särskolan

Ida Svebeus
ida.svebeus@lindesberg.se
0581-814 22
0581-814 34

Brotorpsskolan
Kristinaskolan

Sara Lönnberg
sara.lonnberg@lindesberg.se
0581-814 07

Stadsskogsskolan

Åsa Nielsen

asa.nielsen@lindesberg.se

0581-846 11

Storåskolan

Hagabackens skola

Ramshyttans skola

Emmy Heiniemi
emmy.heiniemi@lindesberg.se
079-060 46 12

Ekbackens skola

Fröviskolan åk F-6

Ida Jonsson

ida.jonsson@lindesberg.se

0581-815 19

Björkhagaskolan


Kontaktuppgifter - skolpsykolog

Namn och kontaktuppgifter

Skola/förskola

Christian Nygren Kokvik
christian.kokvik@lindesberg.se
0581-810 38

Chef för elevhälsan

Teodor Ek

teodor.ek@lindesberg.se
076-725 26 08

Björkhagaskolan

Magnus Arlemon

magnus.arlemon@lindesberg.se
070-622 84 44

Fröviskolan
Brotorpsskolan
Kristinaskolan

Lina Ringnander

lina.ringnander@lindesberg.se
076-725 76 81

Storåskolan
Ramshyttans skola
Hagabackens skola
Lindeskolan
Särskolan grundskolan/gymnasiet

Loo Sahlin

loo.sahlin@lindesberg.se

0581-817 37

Stadsskogsskolan

Ekbackens skola

Vedevågs skola

Rockhammars skola

Samtliga förskolor

Senast uppdaterad 2019-04-17