Skolkurator och skolpsykolog

Här hittar du kontaktuppgifter till skolkuratorer och skolpsykologer inom Lindesbergs kommuns verksamheter.

Skolkuratorer

Tina Oxvold
Fröviskolan åk 7-9

tina.oxvold@lindesberg.se

0581-833 24

Ida Svebeus
Brotorpsskolan norra, Brotorpsskolan södra, Särskolan

ida.svebeus@lindesberg.se

0581-814 22

Annelie Berggren
Stadsskogsskolan, Vedevågs skola

annelie.berggren@lindesberg.se

0581-814 98

Josephine Dybeck
Hagabackens skola, Storåskolan

josephine.dybeck@lindesberg.se

0581-846 11

Emmy Heiniemi
Ekbackens skola, Fröviskolan åk F-6

emmy.heiniemi@lindesberg.se

079-060 46 12

Ida Mellstig
Björkhagaskolan

ida.mellstig@lindesberg.se

0581-815 19

Skolpsykologer

Christian Nygren Kokvik
Chef för elevhälsan

christian.kokvik@lindesberg.se

0581-810 38

Teodor Ek
Björkhagaskolan, Lindeskolan

teodor.ek@lindesberg.se

076-725 26 08

Magnus Arlemon
Fröviskolan, Brotorpsskolan norra, Brotorpsskolan södra

magnus.arlemon@lindesberg.se

070-622 84 44

Lina Ringnander
Hagabackens skola, Stadsskogsskolan, Storåskolan, Grundsärskolan, Gymnasiesärskolan

lina.ringnander@lindesberg.se
076-725 76 81

Loo Sahlin
Ekbackens skola, Stadsskogsskolan, Vedevågs skola

loo.sahlin@lindesberg.se

0581-817 37

Senast uppdaterad 2020-10-01