Skolsköterska och skolläkare

Här hittar du kontaktuppgifter till skolsköterskorna inom Lindesbergs kommuns verksamheter.

Skolläkare kontaktas via respektive skolsköterska.

Lindeskolan

Ann-Marie Naulén Lundin
Skolsköterska med medicinskt ledningsansvar

ann-marie.naulen-lundin@lindesberg.se

0581-813 49, 076-725 76 10

Gunilla Petersson

gunilla.petersson@lindesberg.se

0581-813 20

Björkhagaskolan

Rosa Engholm

rosa.engholm@lindesberg.se

0581-814 29

Karin Gryth

karin.gryth@lindesberg.se

0581-817 76

Brotorpsskolan Norra, Södra

Maria Rönnbacka

maria.ronnbacka@lindesberg.se

0581-814 53, 0581-814 34, 079-060 45 09

Caroline Lind

caroline.lind@lindesberg.se

0581-814 53, 0581-814 34, 079-060 45 02

Ekbackens skola

Ditte Hedlund-Tammi

ditte.hedlund-tammi@lindesberg.se

0581-833 94

Fröviskolan

Jonny Björkman

jonny.bjorkman@lindesberg.se

0581-833 06

Hagabackens skola och Storåskolan

Emma Elvenäs

emma.elvenas@lindesberg.se

0581-846 13

Stadsskogsskolan

Elisabeth Klingberg
Verksamhetsutveckling

elisabeth.klingberg@lindesberg.se

0581-814 07, 070-090 72 98

Anna Lennhammar

anna.lennhammar@lindesberg.se

0581-814 11

Vedevågs skola

Karin Gryth

karin.gryth@lindesberg.se

0581-890 03

Grundsärskolan

Maria Rönnbacka

maria.ronnbacka@lindesberg.se

0581-814 53, 0581-814 34, 079-060 45 09

Administrativ skolsköterska

Helene Åhlund-Pervanic

helene.pervanic@lindesberg.se

0581-814 63, 076-725 76 86

Senast uppdaterad 2020-09-29