Skolsköterska och skolläkare

Här hittar du kontaktuppgifter till skolsköterskorna inom Lindesbergs kommuns verksamheter.

Skolläkare kontaktas via respektive skolsköterska.

Kontaktuppgifter till skolsköterskorna i kommunen

Namn och kontaktuppgifter

Skola

Ann-Marie Naulén Lundin

ann-marie.naulen-lundin@lindesberg.se

0581-813 49
076-725 76 10

Skolsköterska med medicinskt ledningsansvar

Lindeskolan

Helene Åhlund-Pervanic

helene.ahlund-pervanic@lindesberg.se

0581-814 63

076-725 76 86

Administrativ skolsköterska

Elisabeth Klingberg
elisabeth.klingberg@lindesberg.se

0581-814 07

070-090 72 98

Stadsskogsskolan, verksamhetsutveckling

Ditte Hedlund-Tammi

ditte.hedlund-tammi@lindesberg.se

0581-833 94

Ekbackens skola

Rosa Engholm

rosa.engholm@lindesberg.se

0581-814 29

Björkhagaskolan

Gunilla Petersson

gunilla.petersson@lindesberg.se

0581-813 20

Lindeskolan

Karin Gryth

karin.gryth@lindesberg.se

0581-817 76

0581-890 03

Björkhagaskolan

Vedevågs skola

Maria Rönnbacka

maria.ronnbacka@lindesberg.se

0581-814 53

0581-814 34

079-060 45 09

Brotorpsskolan norra

Brotorpsskolan södra

Caroline Lind
caroline.lind@lindesberg.se

0581-814 53

0581-814 34
079-060 45 02

Brotorpsskolan norra

Brotorpsskolan södra

Anna Lennhammar
anna.lennhammar@lindesberg.se
0581-814 11

Stadsskogsskolan

Emma Elvenäs

emma.elvenas@lindesberg.se

0581-846 13

Storåskolan

Hagabackens skola

Jonny Björkman

jonny.bjorkman@lindesberg.se

0581-833 06

Fröviskolan


Senast uppdaterad 2019-09-03