Studie och yrkesvägledning - SYV

Dina studie- och yrkesval har stor betydelse för hur livet kommer att utvecklas.

Studie- och yrkesvägledning är en rättighet för dig som elev där skolan har ett viktigt och omfattande uppdrag att stödja dig.

Kontakta våra studie- och yrkesvägledare

Lindeskolan

Namn och e-post

Telefon

Mari Elfving

mari.elfving@lindesberg.se

Studie- och yrkesvägledare

0581-813 61,

072-018 70 57

Fredrik Nordmark

fredrik.nordmark@lindesberg.se
Studie- och yrkesvägledare

073-980 17 14


Fröviskolan

Namn och e-post

Telefon

Jonas Cederulf
jonas.cederulf@lindesberg.se
Studie- och yrkesvägledare

0581-833 41


Stadsskogsskolan

Namn och e-post

Telefon

Emelie Meriläinen

emelie.merilainen@lindesberg.se

Studie- och yrkesvägledarassistent

0581-814 12


Storåskolan

Namn och e-post

Telefon

Naila Gardashova

naila.gardashova@lindesberg.se

Studie- och yrkesvägledare

0581-846 17


Vuxenutbildning

Namn och e-post

Telefon

Helene Broberg
helene.broberg@lindesberg.se
Vägledare

0581-816 04

Nina Sundberg
nina.sundberg@lindesberg.se
Vägledare

0581-816 14



Senast uppdaterad 2019-10-16