Studie och yrkesvägledning - SYV

Dina studie- och yrkesval har stor betydelse för hur livet kommer att utvecklas.

Studie- och yrkesvägledning är en rättighet för dig som elev där skolan har ett viktigt och omfattande uppdrag att stödja dig.

Lindeskolan

Studie- och yrkesvägledare

Mari Elfving

mari.elfving@lindesberg.se

0581-813 61, 072-018 70 57

Fredrik Nordmark

fredrik.nordmark@lindesberg.se

073-980 17 14

Fröviskolan

Studie- och yrkesvägledare

Jonas Cederulf

jonas.cederulf@lindesberg.se

0581-833 41

Stadsskogsskolan

Studie- och yrkesvägledarassistent

Emelie Meriläinen

emelie.merilainen@lindesberg.se

0581-814 12

Storåskolan

Studie- och yrkesvägledare

Naila Gardashova

naila.gardashova@lindesberg.se

0581-846 17

Vuxenutbildningen

Vägledare

Helene Broberg

helene.broberg@lindesberg.se

0581-816 04

Nina Sundberg

nina.sundberg@lindesberg.se

0581-816 14

Senast uppdaterad 2020-09-28